Yüz Estetiğinde En Çok Yaptırılan Ameliyatlar

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte insanların yüzlerine ve vücutlarına olan saygıları da arttı. Bu sebeple kişiler, her insan için kaçınılmaz olan yaşlanmanın etkilerini yüz estetiği ameliyatı operasyonuyla ortadan kaldırıyorlar.

İnsan yüzü bir bütündür. Bu sebeple yüz estetiği içerisinde; kulak estetiği, dudak estetiği, göz kapağı estetiği, yüz gençleştirme, kaş kaldırma ve migren tedavisi bulunmaktadır. Yüz estetiği, oval bir yüzün kareye dönmeye başladığında, yandan bakınca çene çizgisinin kaybolduğunda ve direkt olarak karşıdan bakıldığında yanakların daha aşağıya doğru sarkması durumlarında düşünülebilir. Bu operasyon sırasında göz kapaklarına da müdahale edilebilir.

Yüz estetiği, hastanın problemlerini cerrahi olmayan durumlarla düzeltilemediği zamanlarda tercih edilir. Yüz estetiği, yüz gençleştirme operasyonu olarak da bilinmektedir. Birçok kişi yüzünün görünümünü beğenmediğinde bu tür operasyonları tercih ederler. Yaşlanma süreci her insan için kaçınılmaz bir süreç olduğunun unutulmaması gerekir.

Yer çekimi, güneş ve zaman gibi dış etkenlerden dolayı ciltte yaşlanmalar meydana gelir. Bu süreçte cilt artık dinç görünümünü kaybederek sarkık, kırışık ve elastik görünümünü kaybetmiş bir şekilde görünür. Bunun dışında cilt lekelenmeleri de meydana gelir. Bu sebeple bu tür yüzü daha dinç ve genç göstermek için ilk olarak lekelenme, dudakta dolgunluk, göz kapağı kaldırma ve yüz gençleştirme gibi operasyonlara başvurulması gerekir. Bu yöntemlerin birinin eksik olması, hastada istenilen sonuca ulaşmayı engelleyecektir. Aynı zamanda bu yöntemlerin birbirini takip edecek şekilde yapılması gerekir.

Yüz Estetiği Uygulamaları

Yüz estetiği genel olarak yapılan uygulamalar ve özel uygulamalar olarak ikiye ayrılır. Gençleştirme konusundaki müdahaleler yeterli gelmezse aşağıdaki uygulamalar yapılmaktadır.

  • Yüz gençleştirme
  • Göz kapağı estetiği
  • Kaş kaldırma
  • Dudak estetiği
  • Kulak estetiği
  • Migren tedavisi.

Göz kapağı düşüklüğü söz konusu olduğunda yüz gençleştirme tek başına yeterli gelmez. Bunun için göz kapaklarına da müdahale edilmesi gerekir. Kaş kaldırma migren tedavisi için çok sık tercih edilmekle birlikte, bazen dudak estetiği de daha genç görünmeye yaramaktadır.

Tek ya da karışık uygulamalarla daha genç görünmek ve gençliği uzun süre korumak çok kolay. Bunun için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Dudak Estetiği

Dudaklar yüz bölgesinde en az burun kadar dikkat çeken detaylardır. İdealiz edilmiş dudaklar, dolgun ve küçük olan dudak çeşitleridir. Bu yüzden yaş ilerledikçe incelip sarkan dudaklar dudak estetiği ile daha genç görünmeyi sağlar.

Dudakların formunu kaybetmesi durumunda dolgu gibi müdahaleler yapılmakla birlikte dudaklarından rahatsız olanlar cerrahi müdahalelerle dudak estetiği yaptırabilmektedir. Dudaklara uygulanan cerrahi müdahaleler ince dudakların kalın görünmesini sağlayabilir. Aynı zamanda yarık dudak gibi problemlerin giderilmesinde de dudak estetiğinden yararlanılır.

Dudak estetiği, genelde kadınların tercih ettiği bir operasyon yöntemidir. Daha dolgun olması istenen dudaklar dolgunlaştırılarak, yaşlanma etkileri ertelenebilir. Hem ekonomik hem de acısız yötemlerden olan ameliyatsız estetik uygulamaları başarılı şekilde gerçekleşmektedir.

Dudak dolgusunun ameliyatsız bir şekilde yapılması tercih edilebilir özelliklerini arttırmaktadır. Ancak bazı durumlarda cerrahi müdahale kaçınılmazdır. Bu yüzden her hasta için tercih edilecek olan yöntem aynı dudak estetiği yöntemi değildir.

Dudak dolgusu ve cerrahi müdahaleler gibi birçok estetik müdahaleyi gerçekleştirmek isteyen hastamız için istenilen sonuçların alınması estetik operasyonlarla mümkün olmaktadır. Hangi yöntemin tercih edileceğinin belirlenmesi için de hasta muayene edilerek uygun olan tedavi yönteminin belirlenmesi sağlanır.

Bazen dudak estetiği ve yüz gençleştirme gibi birçok yöntem bir arada uygulanabilir. Bu yöntemlerin tercih edileceği birçok alternatif uygulama ile yıllarca 30’lu yaşlardaki gibi görünmeniz mümkün olmaktadır.

Kaş Kaldırma

Kaşlar yüz ifadesinin en belirgin işaretleri arasındadır. Doğuştan ya da yaşlanmayla ilgili olarak kaşların düşük olması yüze yorgun bir ifade katar. Bu duruma estetik bir müdahale olarak ameliyatsız yöntemlerle çözüm bulunmaktadır.

Botoks ya da askılama ile kaş kaldırma geçici ama etkili olan yöntemler arasındadır. Bazen tek bir dokunuşun bile kısa sürede kaş sorunlarını çözeceği vakalar görülmektedir. Kadınlar genelde saçlarını tepeden toplayarak elde edilen görüntü gibi bir gerginlik ister. 30’lu yaşlarda bu müdahale başarılı sonuçlar verir. Ancak sarkmanın fazla olması durumunda kısa süre içinde sonuç almak mümkün değildir. Bu durumda daha etkin müdahaleler ile hastanın genç görünmesi sağlanır. Kaş kaldırma, migren hastalarının da çok tercih ettiği bir yöntem olarak bilinmektedir.

Şakak bölgesinde minik iğneler yardımıyla deri altına atılan iplikler gibi, askılama yönteminin kalıcı olduğu kaş askılama da kesin bir çözüm sağlar.

İdeal bir güzellik anlayışıyla estetik cerrahisine yaklaşmak doğru değildir. Çünkü idealize edilmiş olan hilal kaşlar her insana yakışmayabilir. Bu yüzden yüz şekli ve kişinin doğal kaş yapısı dikkate alınarak kaş askılama ile sarkan kaşların kaldırılması mümkün olur.

Ancak kaş makyajı, dövme ya da yarı kalıcı uygulamalar kaşların düşük görünmesini bir yere kadar engeller. İlerleyen yaşla birlikte bu uygulamalardan sonuç almak da güçleşmektedir. Saç derisinden girilen ve askıya alınan kaşlar, genelde göz kapağı operasyonuyla birlikte uygulanır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *