Köpek Giyim Modası ve Aksesuarları

Sevimli bir köpeğiniz varsa ve beslenmesi kadar görünümüne de önem veriyorsanız bu makale size göre. Birbirinden güzel tasarlanmış köpek kıyafetleri arasından köpeğinizin tüy ve deri rengine uygun olanları seçmek sizin elinizde. Bu kapsamda değerlendirilen köpek ayakkabıları ve köpek patikleriyle evcil hayvanınızın eğlenceli bir dış görünüme sahip olmasını sağlayabilirsiniz. Uzun soluklu yürüyüşlerde köpeklerin patileri acıyabiliyor. Bu yüzden de koruma altına alınması gerekebiliyor. Ayrıca banyo sonrasında kullanılan bornoz çeşitleri kollu ve kolsuz olarak üretilmektedir. Köpek ayakkabıları gibi köpek tasması konusuna da değinmekte yarar bulunuyor. Göğüs ve boyun tasmaları bulunan köpeklerde deriden, paraşüt ipinden ve dokuma tarzında üretilmiş çeşitli tasmalar bulunmaktadır. Köpeğinizin boyun çevresine uygun olması gereken tasmanın, onun tüylerine ve derisine zarar vermemesi gerekir.

Bu bakımdan plastik ürünler pek de tavsiye edilmez. Farklı bedenlerde üretilen gövde tasmaları da şık bir görünüm arz etmektedir. Gezdirme ve sevk kayışları da tasmalarla birlikte kullanılan bir aksesuardır. Sağlam olması gerektiği gibi sağlıklı da olması gerekir. Köpek botları ise patilere taş ve diğer cisimlerin batması riskini ortadan kaldırmak için tasarlanmakta ve üretilmektedir. İçi yumuşak pelüş, dışı süetten yapılan botlar yüksek ilgi görmektedir. Soğuktan koruma adına bu botların üzerine yoktur. Bilek kısmından köpeğinizin ayağını kavrayan bu ürün pati tabanı ölçülerine uygun bir şekilde temin edilmesi gereken bir üründür.

Diğer Aksesuarlar Üzerine

Giyim konusuna bu şekilde değindikten sonra diğer aksesuarlar üzerinde durmak iyi bir tercih olacaktır. Köpeğinizin eğitimi için geliştirilmiş birtakım ürünler mevcuttur. Bu ürünler en az köpek kulübesi ya da bakım-temizlik konusu kadar önemli bir konudur. Tuvalet eğitiminden başlanacak olursa köpeğinizin bu alışkanlığı edinmesi amacıyla üretilen bir ürün olan tuvalet eğitim spreyleri sayesinde yavru köpekler kolayca tuvalet alışkanlığı edinmektedir. Sprey sıkılan yere giderek tuvaletini yapan yavrular bu şekilde tuvalete alışmaktadır. Ancak dozaj aşımı ve düzenli kullanım konularına dikkat etmek gerekiyor. Bir gazete kağıdına ya da eğitim pedine 2 ile 4 damla aralığında damlatılmalıdır. Ardından yavrunun burayı koklaması sağlanmalıdır.

Nereye köpek tuvaleti yapılması gerekiyorsa oraya yönlendirme yapılmalıdır. Kokuyu tanıyan köpek, tuvaletini artık o noktaya yapmaya başlayacaktır. Doğru yere ihtiyacını gideren hayvanın mutlaka ödüllendirilmesi gerekir. Diğer bir eğitim ürünü olan eğitim clicker ise öğrenmeyi kolaylaştırıcı bir ürün olarak dikkat çekmektedir. Çıkardığı ses ile köpeğinizin davranışı “onaylanmış” anlamına gelmektedir. Köpek eğitim diski ise komutları rahat öğrenmesi için geliştirilmiştir. Diskler birbirine çarparak ses çıkardığında köpeğiniz bunu bir komut olarak algılayacak ve dikkatini çekecektir. Bu konuda çok iş gören bir diğer eğitim ürünü de eğitim düdüğüdür. Metal ve plastik gibi çeşitli formlarda üretilen bu ürün, komut alma ve istenileni yapma konularında köpek besleyenlerin mutlaka edinmesi gereken bir ürün olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu ürünleri ise pet shop pet besinleri web sitelerinden temin edebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *