Göğüs Estetiği Nedir?

Göğüs estetiği: göğüs ve göğüs çevresindeki bölgenin iyileştirilmesi, düzeltilmesi ve azaltılması için yapılacak işlemleri kapsamaktadır. Günümüzde İzmir’de pek çok kadın görüntü veya sağlık sorunlarını düzeltmek amacıyla göğüs estetiği yaptırmaktadır. Bu sayede kadınların istediği bir görünüm sağlanırken, boyut olarak büyük olan bölgelerin toparlanması ile kadınlar daha rahat bir yapıya sahip olmaktadır. Böylelikle kadınları zorlayan göğüs ile ilgili bu görüntüler ortadan kalkmış olacaktır.

Göğüs estetiği izmir ameliyatları arasında bazı yöntemler kadınlar tarafından sıkça kullanılmaktadır. Bunlar arasında: göğüs büyütme, göğüs küçültme, göğüs sarkmalarına karşı estetik gibi teknikler bulunmaktadır. Kişiye özel kararla uygulanacak olan tekniklerde, kişinin kendi fiziki yapısı da dikkate alınmaktadır. Bu durumda kadınlar için en uygun ve sağlık açısından sıkıntı vermeyecek şekilde göğüs estetiği uygulanır. Göğüs estetiğinin yapılmasından önce hastanın beklentisine ve sağlığına uygun adım atılması yerinde olacaktır.

Göğüs küçültme estetiği:

Bu estetik şekli sağlık sorunları yaşayan kadınlara uygulanan bir estetik türüdür. Bununla birlikte kadın için en uygun büyüklükte göğüsler sağlanmış olur. Bu cerrahi işlemlerin iz bırakmayacak türden yapılmasına önem verilir. Hem bu şekilde hem de kişinin fiziki yapısına yönelik işlemler uygulanmaktadır.

göğüs estetiği yaptırmak isteyen kadın

Göğüs küçültme estetiği ile göğüslerde simetrik ve estetik bir görüntü elde edilmiş olur. Ayrıca bu göğüs estetiği türünün göğüs kanserine karşı önleyici özelliğinin olduğu bilinmektedir. Bu yöntemi uygulayan kadınların göğüs kanserine yakalanma riskinin yarı yarıya düştüğü belirlenmiştir.

Göğüs büyütme estetiği:

Göğüs büyütme estetiği, İzmir’de kadınlar tarafından en çok tercih edilen estetik yöntemlerinden biridir. Bu yöntem ile birlikte göğüslere daha büyük ve dolgun bir görünüm kazandırılmış olur. Bu işlem sırasında cerrahi işlem uygulanacak olan kişinin fiziki yapısına bakılmaktadır. Bununla birlikte implant veya dolgu enjeksiyonu kullanılabilir. Göğüs büyütme işlemi sırasında bu yöntemler ile göğüsler için hacim kazandırılır. Bu cerrahi işlem sırasında göğüs üzerindeki tabakanın daha sıkı hale getirilmesi ve boyutunun büyümesi amaçlanır. Göğüs büyütme estetiğinde en çok tercih edilen yöntem olan implant yöntemi jel bir dokunun göğüs içine yerleştirilmesi ile oluşur. Oldukça yumuşak ve dayanıklı bir malzemeden yapılan bu jel yapının, damla ve yuvarlak olmak üzere iki çeşidi bulunmaktadır. Dolgu enjeksiyonu olarak yapılan yöntem ise kullanışsız ve kısa ömürlü olduğu için fazla tercih edilen bir yöntem değildir.

 

Göğüs dikleştirme estetiği:

Kadınlarda emzirme veya yaş itibari ile göğüs sarkmaları meydana gelebilir. Bu sorunun çözülmesine yönelik tasarlanmış göğüs dikleştirme estetiği ile çözüm sağlanacaktır. Göğüs dikleştirme estetiği sayesinde bu görüntünün düzeltilmesi sağlanır. Uygulanacak bu göğüs estetiği yöntemi sadece sarkmalara karşı uygulanmaktadır. Göğüslerin boyutunda bir değişim olmayacaktır. Lokal anestezi kullanılarak yapılan bu yöntemle çok iyi sonuçları kısa sürede almak mümkün olacaktır. Bunun yanında kişinin durumu dikkate alınarak göğüs dikleştirme estetiğinde uygulanacak teknikler bulunmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *