Çocuk Psikoloğu ve Uzmanı

Çocuk ve aile danışmanlığı uzun bir süreçten beri insanların yol göstericisi olarak hareket etmektedir. Burada özellikle küçük yaşta yaşanan durumlar tespit edilmekte ve buna göre gereken önlem alınmaktadır. Çocukların sürekli olarak maruz kaldığı belirli durumlara çözüm aranmakta ve bu noktada en büyük problemi yaşayan anne ve babalara da bu alanda yardımcı olunmaktadır.

Bu alanda sürekli olarak çocuklara belirli terapiler uygulanmakta ve duygularını bastıran çocukların yaşadıkları ağır şartlardan arınmasına yardımcı olunmaktadır. Burada önemli olan hem çocuğun nasıl bir gelişim gösterdiği ve bunu bir daha tekrarlamayacağı bir önlemin alınmasıdır. Bu şekilde yaşanılan duygu durumları daha iyi bir şekilde kontrol altına alınabilmektedir.

Pedagog Seçimi

İzmir’de ve Türkiye’nin herhangi bir ilinde pedagog seçerken tüm ailelerin gereken hasiyeti göstermesi gerekir. Çünkü bu süreçte alınan yardım çocuğun hem gelişimi açısından hem de bundan sonra ki süreç içerisinde oldukça önemlidir. Karşıyaka pedagog merkezi ve Deniz Tirit Karaca pedagog doktoru en ünlü pedagog merkezlerinden birkaçıdır. İşte bu ve bunun gibi etmenlerin sonucuna en iyi şekilde oturması ve yaşanılacak tüm durumların daha iyi kontrol altına alınabilmesi için yapılması gereken en önemli şey kiminle bu süreci atlattığınızı bilmek ve bu süreçte çocuğunuzu kontrol altında tutmak olacaktır.

Aile danışmanlığı noktasında aldığınız hizmet çocuğunuzun sağlıklı bir gelişim göstermesi için önemli bir anahtar rolündedir. Bu şekilde iyi bir süreci geride bırakan bireyler geriye kalan süreci daha mutlu ve huzurlu bir şekilde sona erdirebileceklerdir. İşte bu ve bunun gibi birçok neden için tercihinizi yaparken olabildiğince özenli ve dikkatli olmanız sizlere fayda sağlayacaktır. Detaylı bir tanının konması ve bu süreçte aldığınız desteğin kaliteli olması bir daha bu tür durumların yaşanmamasına yardımcı olacaktır.

Pedagogların Uzmanlık Alanları

Pedagog servisi kişilerin huzurlu bir sürece başlayıp daha sonra uzunca bir süre bunun devam ettirmek olmuştur. Buna göre yaşanılan duruma göre kişilere bireysel danışmanlık, bütüncül psikoterapi, EMDR terapisi, Ergen danışmanlığı gibi birçok alanda etkili terapi yöntemleri uygulanmaktadır. Burada önemli olan bireyin kendini iyi hissetmesi ve mutlu bir şekilde o ortamdan ayrılmasıdır. Geriye kalan tüm sürecinde yine bu soruna maruz kalmamasıdır.

Eğer sizler de yaşadığınız duruma anlam veremiyor ve bu süreçte kendi çocuklarınıza yardımcı olamıyorsanız bu yolu tercih ederek kısa zamanda yaşanan soruna son verebilir ve çocuğunuzun daha iyi bir gelişim sağlamasına yardımcı olabilirsiniz. Çünkü bazı durumlar henüz meydana gelmeden far edilir ve kısa zamanda gereken yöntemler uygulanırsa çocuk çok daha doğru bir şekilde gelişimini sağlar ve süreç hem onun hem de ailesi için çok daha iyi bir şekilde ilerler.

Psikolojik Danışmanlık Hizmetleri

Eğer kişide dikkat dağınıklığı varsa veya dürüstlük adına sorun yaşıyorsa, küçük yaşta altına kaçırıyorsa, tek çocuk olsun veya olması yeni doğan veya var olan kardeşini kıskanıyorsa, büyürken bitmek bilmeyen tırnak yeme huyu mevcutsa gereken yapılmalıdır. Bunun yanında korkuları ve kaygı bozuklukları ağır geliyorsa, öfke kontrolünü sağlayamıyorsa ve bunun gibi birçok alanda korkusu mevcutsa gereken yapılmalıdır.  Psikolog yardımı ile tüm bu sürelerin geride kalmasını sağlayacaktır. İşte bunlar ve bunun gibi problemlerin sona ermesi için yapılması gereken en güzel yöntem bu tür yardımlardan faydalanmak olacaktır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *