Botoxun Tedavisi Ve Etkisi

Clostridium botulinum denilen özel bir bakteriden üretilen botox tedavisi ve etkileri konusunda sizlere çok geniş çaplı bir bilgi vermeye çalışacağız. Bu yazımızda umarız sizler de istediğiniz tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

Yıllarca nörolojik hastalıkların tedavisinde kullanılmasının yanı sıra, şaşılık tedavileri için özellikle göz doktorlarının da çok fazla kullandığı botox ile ilgili olarak 2000’li yıllarda yapılan gerekli çalışmalar sonrasında, 2002 yılında Amerika’da gerekli kozmetik kullanımları için onay verilmiş olan bir kullanım şekli olan botox’un tedavi şekli sizlere farklı şekillerde sunulmaktadır. Ülkemizde de kullanımı gittikçe artmakta, özellikle Eskişehir, İzmir ve Ankara’da.

Botox Tedavilerde Nasıl Kullanılır?

Aslında ilk olarak botox kullanımı, nörolojik hastalıkların tedavisinde ve şaşılık tedavilerinde kullanılmaktaydı. Günümüz teknolojisi sayesinde, sizlere inanılmaz fırsatlar sunuyor. Özellikle botoks izmir‘i  ziyaret ettiğimde aletlerin son teknoloji olması dikkatimi çekmişti. Estetik, ülkemizde yüksek teknolojik yatırımların yapıldığı  alanlardan biri. Botox da bu yüzden gelişmiş bir tedavi yöntemi.

Doktorunuza danışıp konuştuktan sonra, sizler de bu konuda tedavi alabilirsiniz. Yılların etkisinin yanı sıra, kullanmış olduğumuz sigara ve alkol, aynı zamanda iş hayatımızın yoğunluğu, yorgunluklar kısacası her şey hatta stres dahi vücutta fizyolojik olarak bazı etkilere yol açmaktadır. Dermo kozmetik anlamında, gerekli dönüşleri alabileceğiniz ve sizlere çok hızlı ve etkili şekilde bu kırışıklıklar ve sıkıntılardan kurtulmak için kullanabileceğiniz çok basit ve kullanışlı bir sistem olarak göze çarpmaktadır. Botox tedavisi uygulama alanı bu yüzden önemlidir.

Tedavi yapılacak bölgeye özel lokal anestezik bir krem sürülmektedir. Bu kremin sürülmesinden sonra, yaklaşık olarak 15-20 dakika sürecek bir cerrahi müdahale gerçekleştirilmektedir. Bu işlem gerçekleştirildikten sonra, sizler de istediğiniz şekilde işleme ulaşabilirsiniz.

botox tedavisi

Botox Tedavi İşlemleri Kimlere Uygulanabilir?

Şimdi öncelikle şu konu hakkında bilgi vermek gerekir. Botox işlemi öncelikle, emzirme döneminde bulunan annelerde ve hamilelerde gebelik döneminde uygulanması sakıncalı olabilir. Ayrıca, kas sinir hastalıkları olanlarda da uygulanması onaylanmayan bir işlem olarak dikkat çekmektedir. Zaten bu konuyla ilgili olarak gerekli dönüşleri ve bilgileri doktorunuzdan da rahatlıkla alabilirsiniz.

Bu hususların haricinde, 20 yaş üzerindeki tüm bayanlar için kullanılabilir ve bu müdahale ile gereken sağlıklı durum sağlanabilir. Bunun dışında, sürekli bir botox tedavisi gerekmektemidir? diye sorular da gelmektedir. Botox tedavisi ömür boyunca gereken bir tedavi değildir. Bu konuda dikkatli hareket etmek gerekmektedir. Bu tedavi işlemi ile ilgili olarak, şunu da bilmek gerekir, aslında bazen, bu tarz durumlarda ara bölgelerde tekrar sıkıntı oluşmaması sebebiyle daha da iyi olabilmekte ve çok iyi sonuçlar verebilmektedir.

Botox ile ilgili olarak yüzde şişme ve benzeri durumlar oluşabildiği konusundaki tanı aslında yanlış bir bilgidir. Hatta bazen bu konuda yüz felci oluşur mu? gibi sorular da tarafımıza yönelmektedir. Aslında bu tarz durumlar oluşmamaktadır. Sadece kaş çatma konusunda bazen bu bölgeye uygulanan botox tedavisi ile, sizlere farklı seçenekler sunulmaktadır.

Bu arada, gebelik ve emziren anneler için tekrar uyarmamız gerekmektedir. Botox tedavisi zaten kalıcı bir tedavi yöntemi değildir. Botox yan etkisi konusunda kafanızda soru işareti olmaması için, öncelikle bu konuda doktorunuzdan bilgi almalısınız. Sadece morarma riski sebebiyle kan sulandırıcı aspirin ve benzeri ilaçların alınmaması özellikle bir hafta öncesinden itibaren kesilmesi daha da sağlıklı sonuçlar vermektedir. Bu yüzden bu konulara dikkat etmek gerekmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *